60161-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Oljeisolerade transformatorer.
Referensnummer: 16/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att upphandla oljeisolerade distributionstransformatorer i hermetiskt slutet utförande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen