601633-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadstjänster – Totalentreprenad Kv Ratten 4 ombyggnation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTotalentreprenad Kv Ratten 4 ombyggnation
BeskrivningProjektet omfattar ombyggnation av kv. Ratten 4 i Gröndal. Projektet omfattar i huvudsak stambyte, nya kök, nya badrum, ytskiktsrenovering i samtliga lägenheter och allmänna utrymmen
Intern identifierareFB 2024/787
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45454000 Ombyggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTotalentreprenad Kv Ratten 4 ombyggnation