See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Detaljprojektering till förfrågningsunderlag för Sorteringsanläggning
Beskrivning: Detaljprojektering för sorteringsanläggning. Upphandlingen är indelad i föjande sju delområden: 1. El- och tele 2. Styr, VS, ventilation och sprinkler 3. Akustik 4. Fukt 5. Arkitekt 6. Konstruktion 7. Mark och VA
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - EL och Tele
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71200000 Arkitekttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Styr-, VS, Ventilation och sprinkler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Akustik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Fukt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Arkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Konstruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Detaljprojektering Sorteringsanläggning - Mark och VA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134274:Lot:7