2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare till nordiskt projekt energidrycker
Beskrivning: Livsmedelsverket söker en konsult som kan projektleda och genomföra ett nordiskt projekt om ungas konsumtion av energidrycker och andra koffeininnehållande produkter. Projektet består av två delar: 1) Undersöka nordiska ungdomars attityder, vanor och erfarenheter av energidrycker och andra koffeininnehållande produkter. 2)Ungdomspaneler: Involvera ungdomar i utformandet av policyrekommendationer till de nordiska länderna om hur konsumtionen bland barn och unga kan minska.
Intern identifierare: 2026/02745
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 79311200 Genomförande av undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektledare till nordiskt projekt energidrycker