601666-2021 - ResultatSverige-Lycksele: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Objekt 22101 Norrlandskusten
Referensnummer: 20/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Norrbotten AB samt Länstrafiken i Västerbotten AB, inbjuder härmed till anbudsansökan för upphandling av tidtabellslagd linjetrafik i trafikuppdraget: Norrlandskusten, E4-trafiken. Trafikstart för uppdraget är december 2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen