601694-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: SDA2021-00849
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar tjänster där målet är att ge ledare och medarbetare en ändamålsenlig och tillgänglig företagshälsovård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det förväntade avtalsvärdet uppgår till 45 MSEK.
Swedavia garanterar dock inte några volymer.