601763-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Gånghjälpmedel (HMC)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGånghjälpmedel (HMC)
BeskrivningLeverans av gånghjälpmedel, så som gåbord, kryckor, rollatorer och gåstolar till Hjälpmedelscentralen, kommunernas boenden och regionens verksamheter.
Intern identifierareRJL 2024/1298
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141720 Gånghjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000