601808-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Rörmokeriarbeten
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Ventilationsanläggningar Utö
Referensnummer: PU002351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Nya ventilationsanläggningar
Avloppsreningsverk
Rivning och nyinstallation av ny ventilationsanläggning med värmeåtervinning samt installation av Luft/Luftvärmepump.
Ica
Rivning och nyinstallation av ny ventilationsanläggning med värmeåtervinning samt komplement för värme.
Huvudbyggnaden i Gästhamnen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nya ventilationsanläggningar i 3 olika byggnader.