60189-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och renovering – Hantverkartjänster Tidaholm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkartjänster Tidaholm
BeskrivningUpphandling av ramavtal gällande sedvanliga hantverkartjänster inom områden El, Bygg, Målare, Ventilation, VVS och Kyla
Intern identifierare24/54
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningKrav ska uppfyllas av anbudsgivare till alla anbudsområde
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Rörarbeten
BeskrivningKrav gällande anbud för anbudsområde Rör
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde Måleriarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde Elarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde Ventilationsarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelAnbudsområde Kyla
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelAnbudsområde Byggarbeten