Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering EL för två stycken projekt
Referensnummer: SBF 2023/1255-2.5.1.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har under angiven tid behov av konsultstöd som innefattar projektering EL för två stycken projekt som utförts via kommunens ramavtalsentreprenör inom EL. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster 28917, Projektering EL - Tele
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen