601954-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Markanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark & Anläggning
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollentunahem AB, Sollentuna Kommun och Sollentuna Kommunfastigheter upphandlar mark och anläggnings entreprenörer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45236200 Markanläggning för fritidsanläggningar, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45236250 Markanläggning för parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen