See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänst med personbil
Beskrivning: Avtalet avser transporttjänster för färdtjänstberättigade som är beviljade att transporteras i personbil. På vissa resor följer ledsagare eller medresenär med. Under avtalsperioden kan förändringar komma att ske beroende på politiska beslut om generella föreskrifter och villkor eller förändringar av egenavgift.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ordinarie färdtjänstresor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95560:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Färdtjänstresor (Daglig verksamhet, dagverksamhet, arbete, eftergymnasiala studier)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95560:Lot:2