602016-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stockholms stadsbibliotek, El- Telekonsult för projektering inför teknisk upprustning
Referensnummer: FSK 2023/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering inför teknisk upprustning av Stockholms stadsbibliotek. Uppdraget omfattar elkonsult, tele- och datakonsult, säkerhet och passage, belysningskonsult samt hisskonsult.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71318100 Ljustekniska tjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen