602020-2019 - ResultatSverige-Nacka: Vattentornsventiler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av VA-anläggningar
Referensnummer: NVAAB 2019/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42131150 Vattentornsventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av renovering av VA-anläggningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42131150 Vattentornsventiler, 44212233 Vattentorn, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232153 Konstruktionsarbeten för vattentorn, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232423 Byggnation av avloppspumpstationer, 45232424 Anläggningsarbeten för avloppsmynning, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen