Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plogning och halkbekämpning av vägar
Referensnummer: 20INK070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av plogning och halkbekämpning av vägar. Upphandlingen är uppdelad i flera anbudsområden baserade på upphandlingens plogområden.
Frågor och svar kommer inte bevakas och besvaras under perioden 21.12.2020 – 6.1.2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 22
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 22
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/10/2021Slut: 30/09/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Option om förlängning med 3 år.
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Frågor och svar kommer inte bevakas och besvaras under perioden 21.12.2020 –6.1.2021.
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11
Del nr: 12
Del nr: 13
Del nr: 14
Del nr: 15
Del nr: 16
Del nr: 17
Del nr: 18
Del nr: 19
Del nr: 20
Del nr: 21
Del nr: 22