Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggservice Västervik, Kalmar, Karlstad och Eskilstuna.
Referensnummer: 2023-11751
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser byggservice för Västervik, Kalmar, Karlstad och Eskilstuna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggservice Västerviks kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggservice Västerviks kommun.
Byggservice Kalmar kommun
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Byggservice Kalmar kommun.
Byggservice Karlstad kommun
Del nr: 3
Byggservice Karlstad kommun.
Byggservice Eskilstuna
Del nr: 4
Byggservice Eskilstuna kommun.