2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för vård- och stödverksamheternas område Dorotea
Beskrivning: Dorotea kommun inbjuder till anbudsgivning gällande Systemstöd SoL, LSS och HSL enligt nedanstående instruktioner och bifogade dokument. Upphandlingen avser ett leverans-, support- och underhållsavtal innehållande nyttjanderätt, tjänster för installation, parametersättning, utbildning, driftsättning, drift i molntjänst/SaaS samt vidareutveckling av verksamhetssystem. Visst konsultstöd ingår i upphandlingen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92287:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Enligt underlag