602130-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eltekniska installationer – Ramavtal El
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal El
BeskrivningLejonfastigheter (beställaren) inbjuder till att inkomma med anbud i rubricerad upphandling i enlighet med upphandlingsdokument. Denna upphandling avser Ramavtal El. Ramavtalet omfattar uppdrag såsom underhållsarbeten eller ny-, till- och ombyggnader. Beställaren kommer i denna upphandling att teckna ramavtal med tre (3) entreprenörer. Avrop kommer att ske genom en kombination av procentuell fördelning och förnyad konkurrensutsättning. Se AFD.1 för mer information.
Intern identifierareUPH-2018-0357
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal El