Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AF-del prefabricerad betongstomme Eds Allé
Referensnummer: UPVH 2021 22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet består av nybyggnad av två intilliggande kvarter med hyresbostäder, benämnda kvarter A och B (Kv. A och Kv. B). Varje kvarter utgör en huvuddel. Vardera kvarter omfattar tre huskroppar med fyra våningsplan, etageplan och underliggande garage. De två kvarteren innefattar 160 stycken lägenheter tillsammans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211341 Byggnation av lägenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen