Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhålls och reparationsarbeten, Ytskikt samt Mekanisk verkstad
Referensnummer: KLF 2021/1423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262670 Metallbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhålls och reparationsarbeten.
Delområde 1 Mekanisk verkstad - Upphandlingen avser mekanisk verkstadsarbeten såsom smide och svetsarbeten.
Delområde 2 Ytskikt - Upphandlingen avser ytskikts arbeten samt material, exempelvis byte av golv eller kakel på vägg. Måleriarbeten ingår ej.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen