2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flytande naturgas
Beskrivning: Skellefteå kommun upphandlar Flytande Naturgas för att komplettera Beställarens egen produktion av biogas och fullgöra de åtaganden Beställaren har gentemot sina kunder. Den gas som kommer att avropas ska av Leverantören transporteras och pumpas in i kryotanken. Beräknad volym är cirka 100 ton/år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09123000 Naturgas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09120000 Gasformiga bränslen