60241-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt Revinge
Referensnummer: 20/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tvätt på Revinge, hotelltvätt och tvätt av skyddskläder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen