2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster och personskydd
Beskrivning: Region Uppsala har för avsikt att upphandla ett ramavtal för Bevakningstjänster och personskydd. Anbud kan lämnas på hela eller delar.
Intern identifierare: UPPH2025-00033
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänna krav
Beskrivning: Region Uppsala har för avsikt att teckna avtal med en eller flera leverantörer gällande Bevakningstjänster och Personskydd. Uppdraget gäller för hela Region Uppsala och alla orter och verksamheter.
Intern identifierare: 1708383-0
Huvudklassificering (cpv): 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bevakningstjänst
Beskrivning: Region Uppsala har för avsikt att teckna avtal med en leverantör inom Bevakningstjänster. Uppdraget ska kunna utföras i Region Uppsala och alla orter och verksamheter inom regionen.
Intern identifierare: 1709957-1
Huvudklassificering (cpv): 75241000 Tjänster för allmän säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Personskydd
Beskrivning: Region Uppsala har för avsikt att teckna avtal inom Personskydd med en leverantör. Uppdraget ska utföras i hela Regionen men kan även komma att behöva utföras i hela landet.
Intern identifierare: 1709958-2