602442-2020 - ResultatSverige-Malmö: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsulttjänst detaljplanering
Referensnummer: SBN-2017-183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling angående konsulter för handläggning av detaljplaner. Dessa tjänster omfattar i huvudsak handläggning av olika typer av detaljplaner men kan i förekommande fall även omfatta arbete avseende skisser och biträde i andra tidiga skeden av detaljplaneprocessen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen