602456-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lekmaterial 2022
Referensnummer: KS 2021-00493
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lekmaterial med pedagogisk tanke bakom utifrån aktuell läroplan.
Upphandlingen är uppdelad i fyra anbudsområdenr:
Pedagogiskt lekmaterial
Lärande lekmaterial
Kreativt lekmaterial
Förskolecyklar/vagnar