602457-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensutrustning 2022
Referensnummer: RS/222233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Köp av konferensutrustning med tillhörande serviceavtal till regionens lokaler runt om i Värmland och serviceavtal till redan befintlig utrustning.
·    leverans inklusive installation, inkoppling och driftsättning av konferensutrustning,
·    service och underhåll,
·    utbildning,
·    dokumentation
Beräknad avtalslängd är fyra (4) år från beräknat avtalsdatum.
Regionen har i förfrågningsunderlaget angett specifika produkter inom vissa typkonfigurationer detta för att tillvarata redan gjorda investeringar i befintliga system och utbildningar. Regionens strävan är att standardisera i syfte att underlätta drift och support.