6025-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Dokumenthanteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt systemstöd för Samordnad utskrifthantering
Referensnummer: 0220/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad Intraservice avser upphandla lösning för Samordnad utskriftshantering inkluderande den mjukvara och eventuell hårdvara som krävs samt införande av den upphandlade lösningen. Upphandlingen avser Samordnad utskriftshantering för hela Göteborgs Stads centrala klientplattform i de administrativa- och skolverksamheterna. Multifunktionsskrivare ingår inte i denna upphandling, dessa avropas från ramavtal som Göteborgs Stad har.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48773000 Utskriftsprogram, 48773100 Utskriftshanterare, 72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram, 79500000 Kontorshjälp, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen