Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kromatografisystem
Referensnummer: MT 2017-0147/27 / 21RS2167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38432000 Analysapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI gällande Kromatografisystem, Region Örebro län
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38432200 Kromatografer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av ett kromatografisystem, se bifogat underlag.