See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transportbilar med flak, ca 5 st
Beskrivning: Säffle kommunkoncern avser upphandla ca 5 st. Transportbilar med flak samt option på 2 st. Rangordnat ramavtal med upp till 3 st leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90034:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak