602538-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Örebro: Medicinsk programvara
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LIMS till cyklotronverksamhet
Referensnummer: MT2022-0127/22RS6716
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsinsyn angående direktupphandling av PETra (LabLogic Ltd), ett Laboratory Information Management System, LIMS, som ska användas vid cyklotronverksamheten på Universitetssjukhuset i Örebro, Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen