602591-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verkstadsutrustning
Referensnummer: A157.665/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av följande verkstadsutrustning, inklusive montering/installation och utbildning i handhavande:
— Fordonslyftar
— Hjultvätt
— Hjullyft
— Balanseringsmaskin
— Däckmonteringsmaskin
— Kompressorer (skruv och kolvkompressor)
Upphandlingen omfattar option:
— Service- och förebyggande underhåll
— Bortforsling av gammal utrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen