602594-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Strålkastarbelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strålkastare för professionell scenkonst och utställningsverksamhet.
Referensnummer: ST2019-202 / 241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31518100 Strålkastarbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose KHST:s varierande behov av leverans och support av strålkastare till KHST:s scener och verksamhetslokaler.
Upphandlingens maximala värde uppskattas till 18 000 000 för hela kontraktsperioden inkl. ev förlängningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktområde 1 - Automated Lights LED, Profiler
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktområde 2 - Automated lights LED, Wash
Del nr: 2
Produktområde 3 - Statiska armaturer LED, Profiler
Del nr: 3
Produktområde 4 - Statiska armaturer LED, Wash
Del nr: 4
Produktområde 5 - Följestrålkastare LED
Del nr: 5
31518600 Strålkastare
Produktområde 6 - CYC/ramper LED
Del nr: 6