See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering
Beskrivning: Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av avfallshantering. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
Intern identifierare: 24/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000