See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sten, kross, sand och grus
Beskrivning: Upphandlingen avser de upphandlande myndigheternas behov av stenmaterial, kross, grus och sand, i entreprenader då myndigheterna utför arbeten med egen plats- och arbetsledning
Intern identifierare: KS 25/15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 14211000 Sand, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212400 Jord, 14213100 Makadam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000