2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter Ventilation service och fel avhjälpande
Beskrivning: Ramavtalet ska omfatta servicearbeten inom ventilation. Detta innefattar monterings, injusterings och servicearbeten för luftbehandlings installationer mm. Vissa uppdrag kan komma att innebära visst mått av elinstallationsarbete sammanhörande med luftbehandlings installation.
Intern identifierare: 24-0017
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: . Mall 2020 Förhandlat förfarande Gbg Energi
Beskrivning: Ventilation service och fel avhjälpande
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: ...............
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: . Mall 2020 Förhandlat förfarande Gbg Energi (1)
Beskrivning av alternativen: .........