602727-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Rehabiliteringstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rehabiliteringsverksamhet
Referensnummer: UC-2020-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312500 Rehabiliteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsområden
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig (en leverantör per anbudsområde).
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde A - Rehabiliteringsverksamhet i östra länsdelen (Norrköping, Finspång, Söderköping och Valdemarsvik)
Anbudsområde B - Rehabiliteringsverksamhet i centrala länsdelen (Linköping, Kinda, Ydre och Åtvidaberg)
Anbudsområde C - Rehabiliteringsverksamhet i västra länsdelen (Motala, Mjölby, Boxholm, Vadstena och Ödeshög)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen