602751-2019 - ResultatSverige-Västervik: Fläskkött
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fläskkött
Referensnummer: U-083-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15113000 Fläskkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fläskfärs, skinkstek, hel karré, hel kotlettrad samt tjocka revbensspjäll för de kommunala måltidsverksamheterna i Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen