602777-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kinna: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni som tjänst
Referensnummer: 21/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling i syfte att träffa ett ramavtal innehållande telefoni som tjänst.
Upphandlingen omfattar mobiltelefoner, abonnemang, fasttelefoni, MDM-system och växelsystem.
Omfattning Marks kommun
Upphandlingen omfattar köp och service avseende fabriksnya (nytillverkade) mobiltelefoner och tillbehör, samt abonnemang och växel.
Upphandlingsvärdet beräknas uppgå till ca 24 000 000 SEK för hela avtalet, exkl. mervärdesskatt.
Vid förändringar av kommunens och rubricerade bolags behov kan angivna volymer komma att förändras.
Ovanstående uppgifter lämnas som upplysning och garanteras ej.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen