602787-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information - Managed Security Services
Referensnummer: 158-2023/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for information inför upphandling av Managed Security Services.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72120000 Rådgivning för driftsstörning, 72212731 Programvaruutvecklingstjänster för filsäkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224200 Planering av system för kvalitetssäkring, 72225000 Värdering och granskning av kvalitetssäkring av system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Begäran om information (Request for information (RFI)) inför en eventuell upphandling av Managed Security Services (MSS).