602898-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse ytbehandling – Asfalts- och markåterställningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAsfalts- och markåterställningsarbeten
BeskrivningRamavtal avseende asfaltering och markåterställning fördelat på två delområden enligt upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare24SVOA1111
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233200 Diverse ytbehandling
Ytterligare klassificering (cpv): 45112360 Återställande av mark, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAsfalts- och markåterställningsarbeten