602902-2023 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinska hjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toaletthjälpmedel
Referensnummer: RS 2022-01897
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Toaletthjälpmedel, Flyttbara Toalettstolar med/utan hjul, Toalettsitsar, Toalettstolsförhöjare, Toalettstolar med inbyggd lyftanordning, armstöd och/eller ryggstöd som monteras på toaletten.