602907-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Markundersökningstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsvisning
Referensnummer: 20/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351500 Markundersökningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fysisk utsättning, inmätning i fält och dokumentation av ledningsägares infrastruktur. Tjänsten innefattar enskilda uppdrag såväl som helhetsåtaganden (exempelvis ärenden från Ledningskollen). Ramavtal kommer att tecknas varifrån Sinfras medlemmar kan göra avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71353000 Markmätningar, 71355000 Mätningstjänster, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen