Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraft
Referensnummer: 20/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar reservkraftssystem och reservkraftsaggregat samt tillbehör, exempelvis UPS med mera. Även kringliggande tjänster såsom installation, underhåll och service kommer delvis att ingå i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31682000 Elektricitetsmateriel, 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 31682510 Reservkraftssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen