Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssystem och tillhörande tjänster 2021
Referensnummer: 21/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en samordnad upphandling mellan Sveriges Television (SVT), Sveriges Radio (SR), Sveriges Utbildningsradio (UR) och Sveriges Radio Förvaltnings (SRF).
SVT har PS-bolagens uppdrag att upphandla Låssystem och tillhörande tjänster för PS-bolagens räkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44521210 Hänglås, 44522200 Nycklar, 44523300 Beslag, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen