Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleriarbeten
Referensnummer: 19/198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för målningsarbeten för service-, underhålls- och ombyggnadsarbeten samt VLU-arbeten i Beställarens fastighetsbestånd. Avtal kommer att tecknas med två (2) entreprenörer. Avrop sker enligt rangordningsprincipen vilket innebär att entreprenör som erhållit lägst pris tillfrågas först och om denne inte kan ställs frågan till nr.2 i rangordningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen