60300-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster avseende fast egendom – Ramavtal Värdering, hyresutredning och marknadsanalys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Värdering, hyresutredning och marknadsanalys
BeskrivningRamavtalsuppdraget omfattar hyresutredningar, värdering av byggnader, bedömning av totala fastighetsvärden, marknadsanalyser för kommersiella fastigheter samt biträde till beställaren såsom sakkunnig i domstolsprocesser. Utredningarna kan variera från enklare översiktliga utredningar till mer komplexa. Andra närliggande arbetsuppgifter kan komma att förekomma inom detta ramavtal.
Intern identifierareE2026-00098
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Värdering, hyresutredning och marknadsanalys