Leverans av förbeställda kioskvaror till Kriminalvårdens klienter inom anstalt och häkte över hela Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842000 Choklad och sötsaker, 15850000 Pastaprodukter, 15900000 Drycker, tobak o d, 15990000 Tobak, tobaksvaror och tillbehör, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen