Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Osäkerhetsanalyser enligt successivprincipen
Referensnummer: EXF-2023-02179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsbyggnadsförvaltningen, Stadsmiljöförvaltningen och Exploateringsförvaltningen har behov av Ramavtal Osäkerhetsanalyser enligt successivprincipen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen