603031-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Byggledare för drift och underhåll inom område Hisingen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare för drift och underhåll inom område Hisingen
BeskrivningVälkomna att lämna anbud! Vi söker en konsulttjänst som byggledare för drift och underhåll inom område Hisingen. Uppdraget: leda en drift- och underhållsentreprenad inom funktionsområde gata och under uppdragstiden företräda beställaren gentemot entreprenörer och i kontakter med andra förvaltningar/bolag/allmänhet, handläggning av ärenden, uppföljning, kontroll samt besiktning. Uppgifter enligt ovan kan tillkomma och avgå under uppdragstiden. Avtalet löper under 2026-01-01 till 2029-12-31
Intern identifierareSMF-2025-01471
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000