Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende förhandsutvärderare och utförare av strategisk miljöbedömning av Sveriges strategiska plan för den gemensamma jordbrukspolitiken (CAP) 2021-2027
Referensnummer: 2.5.11-17035/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på förhandsutvärderare samt utförare av strategisk miljöbedömning av Sveriges strategiska plan för den gemensamma jordbrukspolitiken (CAP), 2021-2027.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen